Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן מיועד לחיטוב אזורים שונים בגוף , בהם קיים עודף רקמת שומן לא פרופורציונאלי ליתר הגוף. מרבית ניתוחי שאיבת השומן מתבצעים באזור הבטן, המותניים והירכיים , אם כי לעיתים מצבור השומן ממוקם באזורים אחרים , כגון :צוואר, עורף, ברכיים פנימיות, גב, חזה ועוד. 

הפונים לניתוח זה מדווחים כי על-אף פעילות גופנית מאומצת, דיאטה וירידה מתועדת במשקל, נותרים האזורים ה"מלאים" בעינם והם אינם מצליחים "להיפטר" מהמראה הלא פרופורציונאלי.
ניתוח שאיבת שומן המבוצע במקצועיות ובמיומנות משיג, על פי רוב, תוצאה מרשימה בעלת מראה טבעי: גוף חטוב יותר ובעל פרופורציות טובות.

 

לצפייה בתוצאות תוצאות ניתוח שאיבת שומן בתמונות


להלן מספר שאלות שכיחות, אשר יוכלו לסייע למטופל להבין את העומד בפניו:

 

כיצד אדע האם הניתוח הוא הפתרון ההולם לבעייתי?

 טרם ניתוח שאיבת שומן יעריך ד"ר זליגסון את מבנה הגוף והאזור המיועד לניתוח : את עודפי השומן ואיכות העור מעליו. מטופל הסובל מעודף שומן ממוקד ומעליו עור בעל איכות טובה ( מתוח ואלסטי) הינו המועמד האידאלי לניתוח זה.

במקרים רבים בהם פונות מטופלות ל"שאיבת שומן", מסתבר כי למעשה העודף הקיים של השומן עוטה עור אשר איבד מיכולתו האלסטית. הדבר ניכר ברפיון עורי וסימני מתיחה עמוקים בעור המכונים STRIAE. הסיכוי כי מעטפת עורית זאת תתכווץ למימדים המצופים לאחר הניתוח נמוך ביותר. במקרים אלה הפתרון אינו שאיבת שומן , כי אם כריתת עודפי עור ושומן, כפי שמבוצע בניתוחי מתיחת בטן, מתיחת ירכיים, מתיחת זרועות וכדומה.

 

בנוסף, חשוב לשוב ולהדגיש כי ניתוח שאיבת שומן הינו פתרון לעודף ממוקד ולא פרופורציונאלי של שומן והוא אינו אמצעי הרזיה. במקרים של עודף שומן אחיד ומפושט הפתרון הינו דיאטה ובמקרים קיצוניים ניתוחי הרזיה המכונים ניתוחים בריאטרים.
אפשרות ביצוע הניתוח לשאיבת שומן במקרים אלה תישקל רק לאחר הפחתה משמעותית במשקל והיוותרות עודף ממוקד שלא בא על פתרונו באמצעים שהוזכרו.

 

מאיזה גיל ניתן לבצע את הניתוח?

 רצוי שלא לבצע ניתוח שאיבת שומן לפני סיום ההתפתחות הגופנית ,התייצבות המשקל וקבלת תצורת הגוף הבוגרת. בדר"כ המדובר בגיל 18.

מה הן ההכנות המקדימות לקראת ההליך?

מעבר למילוי שאלון רפואי, בדיקה גופנית ע"י ד"ר זליגסון וביצוע מספר בדיקות מעבדה שגרתיות ,יהיה עליך להצטייד במחוך , אשר ישמש כאמצעי לחץ על האזור המנותח בתקופה שלאחר הניתוח. המחוך ניתן לרכישה בחנויות לציוד רפואי כגון מדנט.

 

כיצד מבוצע הניתוח?

 טרם הניתוח יסומנו אזורי הגוף מהם ישאב השומן.

בתחילת הניתוח מוזלפת תמיסה הכוללת מי מלח ,חומר המכווץ כלי דם וחומרי אלחוש לאזור המנותח.
אל תוך חתכים זעירים של כ-4 מ"מ מוחדרות צינוריות מתכת קטנות (בקוטר של כ 3-4 מ"מ) המחוברות אל מכונת שאיבה. השילוב של לחץ שלילי ותנועת הצינורית בתוך הרקמה מפריד גושישי שומן ושואב אותם אל תוך כלי אחסון מיוחד. בתום הליך השאיבה נסגרים החתכים הקטנים באמצעות תפרים.


יודגש כי:
• ניתוח הכולל שאיבת שומן משטחי גוף קטנים, ניתן לביצוע תחת הרדמה מקומית (עם/בלי טשטוש).
• ניתוח הכולל שאיבת שומן משטחי גוף גדולים, או ממספר שטחי גוף, מבוצע תחת הרדמה כללית.
• הניתוח אורך בין חצי שעה עד שעתיים לכל היותר.
• הכמות המקסימאלית המותרת לשאיבה במהלך הניתוח: 4-5 ליטר שומן. זאת, מאחר ששאיבה מעבר לנפח זה מעלה באופן משמעותי את מידת הסיכון של הניתוח. לכן, אם נדרשת שאיבה של כמות שומן הגדולה מ-5 ליטרים - היא תבוצע בניתוח נפרד.
• לאחר הניתוח יש צורך באשפוז של מספר שעות בודדות, עד 24 שעות לכל היותר (הרוב המכריע של המנותחים משוחררים בתום אשפוז של כשלוש שעות בלבד).

 

מה צפוי בעת ההתאוששות?

 • בימים הראשונים שלאחר הניתוח, צפויים נפיחות ובצקת באזור הנשאב ולעיתים אף שטפי דם ("סימנים כחולים"). שטפי הדם חולפים בדרך כלל בתוך כשבוע-שבועיים ואילו הנפיחות תפחת באופן הדרגתי במהלך תקופת זמן של כשלושה שבועות עד שלושה חודשים. כמו כן, תיתכן הפרשת דמית מהחתכים הזעירים שבוצעו במהלך הניתוח – תופעה הנפסקת תוך 48 שעות לכל היותר.

• במטרה להקטין את ממדי הנפיחות ולהפחית הצטברות נוזלים, יש להשתמש במחוך רפואי ,הלוחץ על האזור המנותח. השימוש במחוך מומלץ לתקופה של כ-4-6 שבועות.
• במהלך השבועות שלאחר הניתוח ניתן לחזור באופן הדרגתי ומבוקר לפעילות רגילה שאיננה כרוכה במאמץ. זאת במטרה לאפשר לגוף להתאושש ולהחלים ולהשיג בסופו של דבר את התוצאות הטובות ביותר ואת המראה הטבעי המבוקש.
• כדאי לגלות סבלנות: האזורים שמהם נשאב שומן יתייצבו סופית ויקבלו את המראה הטבעי הרצוי לאחר כשלושה עד ארבעה חודשים ממועד הניתוח.
• בכל מקרה של שאלה או התלבטות הנוגעים להליך ההחלמה, יש לפנות לד"ר זליגסון לקבלת הסברים והנחיות.

 

האם נותרות צלקות?

 הצלקות שנוצרות בעור לאחר ביצוע החתכים הדרושים לצורך ביצוע השאיבה - הן קטנות ביותר עד זעירות. במהלך תקופת זמן של בין שנה עד שנתיים לאחר הניתוח, הצלקות עוברות הליך החלמה שבמסגרתו הן הופכות על פי רוב לשטוחות, בהירות ורכות יותר.

ברוב המכריע של המקרים, הצלקות כמעט ואינן נראות לעין ואינן פוגמות במראה הטבעי של הגוף.

 

האם צפויים כאבים לאחר ניתוח שאיבת שומן?

 רמת הכאבים הצפויה בימים שלאחר ביצוע ההליך היא קלה עד בינונית. אין צורך בטיפול מיוחד נגד הכאבים וניתן בהחלט להסתפק בנטילת משככי כאבים פשוטים. על פי רוב, הכאבים העמומים חולפים בתוך מספר ימים עד מספר שבועות.

 

מה הם הסיבוכים האפשריים ותופעות הלוואי בעקבות ניתוח שאיבת שומן?

 בחירת מנתח פלסטי מקצועי ומיומן, הקפדה מלאה על ההנחיות המדויקות הן לפני ביצוע ההליך והן לאחריו, וביקורות ומעקב שוטפים במרפאתו של הרופא המנתח - מפחיתות את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי.

עם זאת, המדובר בפעולה כירורגית לכל דבר וענין ולכן חשוב לדעת ולהכיר מראש את האפשרויות לסיבוכים ולתופעות לוואי העלולות להופיע כתוצאה מניתוח שאיבת שומן.
מרבית הסיבוכים נדירים וחריגים.


להלן רשימת סיבוכים אפשריים:
• דימום.
• הצטברות נוזלים מתחת לעור (סרומה).
• זיהום .
• פקקת (טרומבוזה) בורידי הרגליים.
• שינויי תחושה זמניים באזור הניתוח .
• קפלי (רפיון) עור / אי סדירות בפני השטח של האזור המנותח.
• אסימטריה.

 

הסברים מלאים ומפורטים יינתנו על ידי ד"ר זליגסון במהלך פגישת הייעוץ המקדימה.

 

המידע במאמר נועד להשכלה כללית, ואינו מחליף ייעוץ רפואי מקצועי. לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח שאיבת שומן, יתקיים יעוץ מפורט בו יעניק ד"ר גיל זליגסון הסברים מקצועיים, מפורטים ומלאים, תוך התאמה למצב הרפואי האישי.

Englishעבריתrussian
x