Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה לפני ואחריהקטנת שדיים

 

יש הקטנת חזה ויש הקטנת חזה.

 

ניתוח הקטנת חזה ישיג על פי רוב את יעדו - הקטנת שדיים, אך האם יהיה החזה החדש בעל מראה אסתטי , טבעי ואטרקטיבי???

 

בהשוואה לניתוח הגדלת חזה, ניתוח הקטנת חזה מורכב הרבה יותר 

 

החלטות רבות של המנתח יקבעו את תצורת השד הסופית ובכללן מיקום הפטמה העתידי, נפח השד הנותר וחלוקת הנפח בשד עצמו.

 

הצלקות בניתוח הקטנת חזה נרחבות יותר מטבע הדברים- אך מה יהיה היקפן ועד כמה תהיינה עדינות ??? וכמובן- בל נשכח שהשדיים הם איבר זוגי ולפיכך אף על פי שבחלק לא מבוטל מהמקרים קיימת אסימטריה במצב הבסיסי , על הפלסטיקאי לשאוף להשגת סימטריה מלאה לאחר הניתוח.

 

מטעמים אלה ואחרים השגת תוצאה אסתטית בניתוח הקטנת חזה אינה עניין של מה בכך!!!

 

לגלריית תמונות הקטנה והרמת חזה    לגלריית הקטנת חזה

 

ניתוח הקטנת חזה נועד לנשים בעלות שדיים גדולים (Breast Hypertrophy). על פי רוב, כתוצאה מהמשקל הרב של שדיים גדולים, מתרחשת תופעה המוכרת כצניחת (נפילת) השדיים. במקרה כזה, מרבית נפח השד, ובכלל זה העטרה והפטמה, ממוקמים נמוך מהרצוי - תחת הקפל התת-שדי. בכך מאבד השד את צורתו האסתטית. בנוסף, סובלות חלק מהנשים מכאבי גב ,שקעים תחת רצועות החזיות הנובעים מהמשקל העודף של השדיים ולעיתים גם מהזעה ופטרת בקפל התת-שדי. שדיים גדולים אף גורמים לעיתים למבוכה ופגיעה בביטחון העצמי.

 

ניתוח הקטנת חזה משיב את השדיים למקומם המקורי - ומקנה להם מראה טבעי וחדש, פרופורציונאלי לגוף, אסתטי ונאה לעין. הרוב המכריע של ניתוחים מסוג זה מסתיימים בתוצאה טובה מאוד - המתקבלת בשביעות רצון רבה בקרב המטופלות.

 

להלן מספר שאלות שכיחות, אשר יוכלו לסייע למטופלת להבין את העומד בפניה:

 

מהן ההכנות המקדימות לניתוח הקטנת חזה?

מעבר למילוי שאלון רפואי, בדיקה גופנית ע"י ד"ר זליגסון וביצוע מספר בדיקות מעבדה שגרתיות ,יהיה עליך להצטייד בחזית ספורט (המידה תמסר לך בפגישת היעוץ).

יש להימנע מעישון במשך לפחות חודש לפני מועד ביצוע הניתוח ולהמשיך ולהתנזר מעישון במשך תקופה דומה לאחר מכן.

 

כיצד מבוצע ניתוח הקטנת חזה?

 ההליך כולל שתי פעולות מרכזיות: הפחתת נפח השד ועיצוב השד, תוך הידוק מעטפת העור. שיטת הניתוח משתנה ומותאמת לגודל השדיים של המטופלת, מידת ההקטנה וההרמה של השדיים ולסוג וטיב העור. החלטות הרופא המנתח יקבעו הלכה למעשה את תצורת השדיים הסופית: המיקום החדש של הפטמה, האזור שממנו יוסרו עודפי רקמת השד ועודפי מעטפת העור, כמות הרקמה והמעטפת שיוסרו, ניוד פנימי ועיגון של רקמת שד מהקוטב התחתון של השד לקוטבו העליון ועוד.

 

תצורת שד רצויה, פרופורציונאלית ומותאמת לגיל המטופלת ולמבנה גופה, בעלת מראה מעוגל, עם פטמה הממוקמת נכון - הן תוצאה של מכלול החלטות אלו. מומלץ לצפות בתוצאות ניתוחים קודמים של המנתח במטרה להתרשם מיכולותיו.

 

יודגש כי
• הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית.
• ההליך אורך בין שעתיים לשלוש שעות, בהתאם למידת מורכבותו.
• לאחר הניתוח יש צורך באשפוז של מספר שעות בודדות (ועד 24 שעות לכל היותר), חבישה רכה ושימוש בחזייה תומכת. בחלק מהמקרים יישארו בחזה צמד נקזים (לטיפול בהפרשות) שיוסרו על ידי דוקטור גיל לאחר כיומיים.

 

במה מאופיינת ההתאוששות מניתוח הקטנת חזה?

• בימים הראשונים שלאחר ההליך צפויים כאבים קלים עד בינוניים ונפיחויות באזור הניתוח. תופעות אלה יחלפו בהדרגה במשך מספר ימים . כמו כן מוכרות תופעות זמניות של שינויי תחושה זמניים בפטמות ובעור השדיים, שיחלפו בתוך מספר שבועות עד מספר חודשים.

• תקופת ההחלמה נמשכת בדרך כלל כשבוע. לאחר מכן ניתן לחזור באופן הדרגתי ומבוקר לפעילות רגילה. יחלפו עוד כשלושה שבועות עד שניתן יהיה לשוב לפעילות גופנית מאומצת. בתקופה ההחלמה - ובעיקר בימים הראשונים שלאחר הניתוח - יש להקפיד על שעות מנוחה רבות, במטרה לאפשר לגוף להתאושש ולהחלים ולהשיג בסופו של דבר את התוצאות הטובות ביותר ואת המראה הטבעי המבוקש.
• בשבועות הראשונים לאחר הניתוח יש להימנע משכיבה על הבטן, כדי למנוע הפעלת לחץ על השדיים.
• במהלך חמשת הימים הראשונים לאחר הניתוח יש ליטול טיפול אנטיביוטי מניעתי.
• כדאי לגלות סבלנות: תוצאות הניתוח יתקבעו לתצורה סופית לאחר כשלושה חודשים ממועד הניתוח.
• על פי הוראות הרופא המנתח, יש לבצע ביקורת ומעקב במשך מספר חודשים לאחר מועד הניתוח.

 

האם נותרות צלקות לאחר ניתוח הקטנת חזה?

 הצלקות הנותרות על העור הן על פי רוב שטוחות ובעלות צורות שונות, בהתאם למידת ההקטנה של השדיים, טיבו של העור ומידת האלסטיות שלו:

• "סוכרייה על מקל" - ממוקמת סביב העטרה ואנכית מטה לכיוון הקפל התת-שדי.
• צורת האות J - צלקת שבה בנוסף למתואר בסוג הצלקת הראשונה קיים מרכיב של הצלקת הממוקם בקפל התת-שדי ונמשך מתחתית הזרוע האנכית הצידה.
• צורת "T הפוך" - הצלקת בקפל התת-שדי נמשכת לשני הכיוונים, כך שמתקבלת תצורת עוגן.

במהלך תקופת זמן של בין שנה עד שנתיים לאחר הניתוח, הצלקות הופכות על פי רוב לשטוחות, בהירות ורכות עוד יותר. במקרים חריגים, המקיפים כ-2 אחוזים מכלל המטופלות, עלול להיווצר צורך בטיפול חיצוני לא-פולשני כדי להפחית התעבות נוקשה של הצלקות (כגון משחות סיליקון, פלסטרים וזריקות). במקרים נדירים עוד יותר ייתכן שיידרש ניתוח נוסף כדי לשפר את מראה הצלקות.

 

האם יכולת ההנקה תשתנה בעקבות הניתוח?

 לא ניתן לחזות באופן וודאי אם הניתוח יפגע (ובאיזו מידה) ביכולת להיניק. עם זאת, ברוב המכריע של המקרים, לא חלה כל פגיעה ביכולת ההנקה של נשים שעברו ניתוח להקטנת שדיים. במקרים אחרים, יכולת ההנקה נפגעה במידה רבה, כך שנוצר צורך לעבור להזנת התינוק באמצעות בקבוק. מאחר שנושא זה מטריד מטבע הדברים מטופלות רבות, במהלך פגישת הייעוץ המקדימה יינתן על כך הסבר מפורט.

 

מהם הסיבוכים אפשריים ותופעות הלוואי בניתוח הקטנת שדיים?

בחירת מנתח פלסטי מקצועי ומיומן, הקפדה מלאה על ההנחיות המדויקות הן לפני ביצוע ההליך והן לאחריו, וביקורות ומעקב שוטפים במרפאתו של הרופא המנתח - מפחיתות את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי.

עם זאת, המדובר בפעולה כירורגית לכל דבר וענין ולכן חשוב לדעת ולהכיר מראש את האפשרויות לסיבוכים ולתופעות לוואי העלולות להופיע כתוצאה מניתוח הקטנת שדיים.
מרבית הסיבוכים נדירים וחריגים.


להלן רשימת סיבוכים אפשריים:
• דימום.
• זיהום .
• שינויי תחושה זמניים באזור הניתוח ובכלל זה בעטרה ובפטמה .
• אסימטריה.
• פגיעה בעור הפטמה או העטרה.

 

הסברים מלאים ומפורטים יינתנו על ידי ד"ר זליגסון במהלך פגישת הייעוץ המקדימה


המידע במאמר נועד להשכלה כללית, ואינו מחליף ייעוץ רפואי מקצועי. לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח הקטנת חזה, יתקיים יעוץ מפורט בו יעניק דוקטור גיל זליגסון הסברים מקצועיים, מפורטים ומלאים, תוך התאמה למצב הרפואי האישי.

Englishעבריתrussian
x