Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
על תהליך ההחלמה מניתוח אף

על תהליך ההחלמה מניתוח אף

האף שלנו. ברוב המקרים אנחנו חושבים שהוא לא מושלם, לפעמים הוא גדול מדי, לפעמים בעל גבנון הפוגם במראהו ולפעמים הוא עקום במידה כזו או אחרת. בכל מקרה, האף שנמצא במרכז הפנים אחראי במידה רבה על המראה הכללי שלהם. למבנה ולעיצוב של האף יש משמעות רבה בבניית הדימוי האישי והביטחון העצמי. ואם אנחנו לא אוהבים, ניתן לשנות ולשפר.

ניתוח אף נחשב לניתוח נפוץ ועם זאת לאחד מהמורכבים שבין הניתוחים הפלסטיים. זאת, מאחר שהליך הניתוח צריך לספק תוצאה טבעית ונאה שאיננה נראית מלאכותית. מטרתו של ד"ר זליגסון בניתוח האף הינה השגת תוצאה אופטימלית וטבעית, כפי שיתואם בהתייעצות מקדימה עם המטופל.

ניתוח אף

ניתוח אף מתבצע בדרך כלל בהרדמה כללית. במשך שעה עד שעתיים, בהתאם למידת מורכבותו. לאחר הניתוח יש צורך באשפוז של מספר שעות בודדות, עד 24 שעות לכל היותר. בסיום הניתוח מונח סד פלסטי על האף (לצורך הגנה וקיבוע) למשך מספר ימים עד שבוע.

תקופת ההחלמה

הימים הראשונים של הניתוח עלולים להיות הקשים ביותר ולכלול קשיי נשימה, שינויים במצבי הרוח, כאבים, נפיחות ושטפי דם. לפעמים, המטופל יתקשה לנשום דרך האף, אשר יהיה נפוח ובעל קרישי דם רבים. אולם, תופעות אלו ייעלמו בהדרגה תוך כעשרה ימים ממועד הניתוח.

 

רמת הכאבים בימים שלאחר הניתוח היא קלה עד בינונית, וניתן להשתמש במשככי כאבים רגילים. חלק מהמטופלים יסבלו מתחושה של אי נוחות מסביב לאזור האף אשר תחלוף באופן הדרגתי בתוך מספר ימים.

 


לאחר הניתוח חשוב לשכב ולהתהלך עם ראש מורם וזקוף עד כמה שאפשר. אין לקנח את האף עד כחודש מיום הניתוח או לנסות לנקות את קרישי הדם. פעולה זו צריכה להיעשות בביקור אצל הרופא. כמו כן, שטפי הדם והנפיחות מתעצמים ונראים בשיאם ביום השני והשלישי מהניתוח כתוצאה מתגובת הרקמות לניתוח. נפיחות זו תעבור מאליה כבר לאחר שבוע, למרות שבאזור האף עלולה להישאר נפיחות מסוימת. פעמים רבות, גם לאחר הורדת הגבס, נפיחות קלה יכולה להיראות עד כמספר חודשים מיום הניתוח.

 

חזרה לפעילות רגילה

ניתן לחזור לפעילות רגילה לאחר שבוע ממועד הניתוח. בשבוע הראשון חשוב לשמור על שעות מנוחה רבות ככל האפשר. כעבור כשלושה-ארבעה שבועות ממועד הניתוח ניתן לשוב לפעילות רגילה מלאה, כולל פעילויות ספורט.


ניתוח אף החלמה התמודדות עם קשיים זמניים

למרות שלרוב, התוצאות מספקות ומשביעות רצון, יש לחשוב על הקשיים הזמניים הכרוכים בתקופת ההחלמה. תופעות הלוואי עלולים לכלול קשי נשימה, בצקת ונפיחות מקומית, שינויים במצבי הרוח, שטפי דם וכאבים. רוב התופעות והכאבים חולפים מקץ מספר ימים אך מומלץ במהלך תקופה זו להיעזר בתרופות משככות כאבים (כדוגמת אקמול או אופטלגין). חשוב לזכור כי תקופת ההחלמה הינה אינדיבידואלית לכל אדם ומטופל, על פי סף הכאב, מצב עור הפנים, עובי העור, המצב בריאותי וניסיונו המקצועי של הרופא המנתח.

 

בהמשך הדרך:

במשך השבוע שאחרי הניתוח חשוב לפגוש את הרופא המנתח בכדי לבצע ביקורת והסרת חבישות. בנוסף, יש לבצע ביקורות נוספות ומעקב במהלך החודשים שלאחר הניתוח.

 

אף חדש

האף שלכם יפתיע אתכם. צורת האף עוברת תהליכים של שינויים והתייצבות לאחר הניתוח ומגיעה לתצורה הסופית מקץ כשישה חודשים עד שנה. אז מתגלה המראה הטבעי והרצוי.

במידה והנכם מעוניינים עבורכם או עבור מי ממשפחתכם בייעוץ מקצועי מרופא ומידע נסף על ניתוח אף? הנכם מוזמנים להתקשר או להשאיר לנו פרטים בטופס צור קשר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי לתיאום פגישה.

המידע במאמר נועד להשכלה כללית, ואינו מחליף ייעוץ רפואי מקצועי. לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח הצמדת אוזניים, יתקיים ייעוץ מפורט בו יעניק ד"ר גיל זליגסון הסברים מקצועיים, מפורטים ומלאים, תוך התאמה למצב הרפואי האישי.

 לצפייה בגלריית תמונות ניתוח אף

 לאחר החלמה מניתוח אף

 

 

Englishעבריתrussian
x