Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
ניתוח אף

ניתוח אף

ניתוח אף והחלמה

לפעמים הוא גדול מדי, לפעמים בעל גבנון הפוגם במראהו ולפעמים הוא עקום במידה כזו או אחרת. בכל מקרה, האף נמצא במרכז הפנים ולכן אחראי במידה רבה על המראה הכללי שלהם. אם העיניים נחשבות ל"ראי הנפש", הרי שהאף קובע מעצם מיקומו את ה"אישיות" של הפנים, ולעיצובו יש חלק לא מבוטל בבניית הדימוי האישי והביטחון העצמי.

 

ניתוח אף נחשב לניתוח נפוץ ועם זאת לאחד מהמורכבים שבין הניתוחים הפלסטיים. זאת, מאחר שההליך נועד לטפל במראה האף, לשפר ולחדש אותו - ועם זאת לספק תוצאה טבעית ונאה שאיננה נראית מלאכותית.

 

ניתוח אף אינו רצף פעולות סטנדרטי המבוצע בצורה דומה לכל מטופל כי אם "חליפה" הנתפרת באופן אישי על-מנת להשיג את התוצאה המיטבית.
מטרתו של ד"ר זליגסון בניתוח האף הינה השגת תוצאה אופטימלית וטבעית, כפי שיתואם בהתייעצות מקדימה עם המטופל.

 

להלן מספר שאלות שכיחות, אשר יוכלו לסייע למטופל להבין את העומד בפניו:

מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח אף?

הגיל המקובל כמוקדם ביותר לביצוע ניתוח אף הינו 16. הסיבה העיקרית לכך הינה הבגרות הנפשית הנדרשת להתמודדות עם תוצאות ניתוח האף . זאת לצד הסמיכות למועד סיום התפתחות שלד האף.

 

כיצד מבוצע הניתוח?

מראה האף נקבע על-ידי 2 גורמים: שלד האף, המורכב מעצמות וסחוסים ומעטפת עור העוטה את השלד בניתוח אף מבוצע עיצוב שלד האף . זאת ע"י הסטת מיקום מבני השלד, הקטנתם ולעיתים אף הוספת רקמה. 

 

ניתוח אף יכול להתבצע באחת מ-2 שיטות: ניתוח אף סגור וניתוח אף פתוח. בשיטה המכונה "ניתוח סגור" – הגישה לשלד האף הינה דרך רירית האף בנחיריים. בגישה זו אין כל צלקת עורית אך מאידך חשיפת השלד מוגבלת. גישה זו מתאימה יותר למצבים פשוטים. בניתוח אף "פתוח" בנוסף לחתכי הגישה בנחיריים מבוצע חתך עורי בעמוד הרקמה המפריד את הנחיריים. החתכים מאפשרים חשיפה של המבנה המדויק של שלד האף, כך שניתן לבצע הליכים עדינים ומדויקים יותר, כולל השתלת סחוסים לצורך שחזור מבנה האף.

 

הצלקת המתקבלת במקרים אלה עדינה ביותר על פי רוב וממוקמת במיקום מוסתר למדי מן העין. ד"ר זליגסון משתמש בשיטה זו במקרים מורכבים, מקרים שניוניים (ניתוחי תיקון המיועדים לשפר ניתוח אף קודם), ניתוחים בהם נדרש עיצוב קצה האף ולעיתים אף במצבים בהם עור האף דק ביותר- כך שכל אי דיוק ישתקף דרך העור בבירור.
בפגישת הייעוץ המקדימה, לאחר הערכת הפעולות הנדרשות בניתוח, יקבע מהי השיטה המועדפת במצבך. יש לציין, כי במקרים של הפרעה נשימתית כתוצאה מסטייה במחיצת האף יבצע ד"ר זליגסון תיקון מחיצה כחלק מניתוח האף.

 

הליך ניתוח אף

• הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית. במקרים מסוימים קיימת אפשרות לבצע את ההליך תחת הרדמה מקומית, אם כי שיטה זו פחות מומלצת במקרה של ניתוח אף.

• ההליך אורך בין שעה לשעתיים, בהתאם למידת מורכבותו.
• לאחר הניתוח יש צורך באשפוז של מספר שעות בודדות, עד 24 שעות לכל היותר. בסיום הניתוח מונח סד פלסטי על האף (לצורך הגנה וקיבוע) למשך מספר ימים עד שבוע לכל היותר. בנחיריים נותרים טמפונים למשך מספר שעות עד מספר ימים.

 

התאוששות מהניתוח 

• בימים הראשונים שלאחר ההליך יתכנו שטפי דם ("סימנים כחולים") ונפיחויות באזור הניתוח. תופעות אלה יחלפו בהדרגה במשך כעשרה ימים ממועד הניתוח. על פי רוב, רמת הכאבים בימים שלאחר הניתוח היא קלה עד בינונית, וניתן להשתמש במשככי כאבים רגילים. מרבית המטופלים מדווחים על תחושה מסוימת של אי נוחות מסביב לאזור האף - תחושה החולפת באופן הדרגתי בתוך מספר ימים. 

על פי רוב, תהליך ההחלמה של בעלי עור עבה הוא ארוך יותר לעומת תקופת ההחלמה הדרושה לבעלי עור דק.

 

 החלמה מניתוח אף:

• כשבוע לאחר הניתוח ניתן לחזור באופן הדרגתי ומבוקר לפעילות שאיננה כרוכה במאמץ מיוחד. במהלך שבוע זה יש להקפיד על שעות מנוחה רבות, במטרה לאפשר לגוף להתאושש ולהחלים ולהשיג בסופו של דבר את התוצאות הטובות ביותר ואת המראה הטבעי המבוקש. על פי רוב, כעבור כשלושה-ארבעה שבועות ממועד הניתוח ניתן לשוב לפעילות רגילה מלאה, כולל פעילויות ספורט.
• במהלך השבוע שלאחר הניתוח יש להגיע למרפאתו של ד"ר זליגסון לצורך הסרת החבישה וביצוע ביקורת.
• על פי הוראות הרופא המנתח, יש לבצע ביקורת ומעקב שוטפים במשך מספר חודשים.
• כדאי לגלות סבלנות: צורת האף מתייצב סופית, לקראת קבלת המראה הטבעי הרצוי, לאחר כשישה חודשים ממועד הניתוח.

 

האם ניתן לדעת בוודאות כיצד ייראה האף לאחר הניתוח?

המבנה הסופי של האף, המתקבל לאחר מספר חודשים, תלוי במספר גורמים ובשיווי משקל החדש הנוצר בין שלד האף המעוצב לבין מעטפת העור שלו. מכאן שלא ניתן לחזות בוודאות גמורה את תוצאות הניתוח. הסבר מפורט יינתן על ידי ד"ר גיל זליגסון במהלך פגישת הייעוץ המקדימה.

 

האם נותרות צלקות לאחר הניתוח ?

כאמור, בניתוחים המתבצעים דרך הנחיריים, החתכים הם פנימיים. אם נדרשים חתכים חיצוניים, למשל במקרה של הצרת נחיריים רחבות, נותרות על העור צלקות קטנות ועדינות שכמעט ואינן נראות לעין. 

בניתוח אף פתוח נותרת צלקת בעמוד הרקמה שבין הנחיריים. על פי רוב במקרים בהם נבחר להשתמש בשיטה זו משמעות הצלקת (העדינה בדר"כ והמוסתרת) זניחה לעומת השיפור הניכר במראה האף.
בכל אופן במהלך תקופת זמן של בין שנה עד שנתיים לאחר הניתוח, הצלקות עוברות הליך החלמה שבמסגרתו הן הופכות על פי רוב לשטוחות, בהירות ורכות יותר.

 

סיבוכים אפשריים ותופעות לוואי

בחירת מנתח פלסטי מקצועי ומיומן, הקפדה מלאה על ההנחיות המדויקות הן לפני ביצוע ההליך והן לאחריו, וביקורות ומעקב שוטפים במרפאתו של הרופא המנתח - מפחיתות את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי.

עם זאת, המדובר בפעולה כירורגית לכל דבר ועניין ולכן חשוב לדעת ולהכיר מראש את האפשרויות לסיבוכים ולתופעות לוואי העלולות להופיע כתוצאה מניתוח אף.
מרבית הסיבוכים נדירים וחריגים .

 

שינויים אפשריים:

• דימום.
• זיהום .
• קושי בנשימה דרך האף .
• אסימטריה.
• שינויי תחושה זמניים בעור האף

הנכם מוזמנים ליצור קשר עם מרפאתנו.

לצפייה בגלריית תמונות ניתוחי אף more

Englishעבריתrussian
x