Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
מתיחת בטן

מתיחת בטן

 

ניתוח מתיחת בטן נועד לעצב את דופן הבטן ולשוות לה מראה צעיר ומחוטב.


הניתוח מיועד למטופלים הסובלים מעודפי עור ושומן בדופן הבטן וכן מרפיון של שרירי דופן הבטן.

 

במטרה לקבל תוצאה מיטבית מקפיד ד"ר זליגסון על הדגשים הבאים:

 

א. מיקום מוסתר של הצלקות הכרוכות בניתוח זה, זאת ע"י: 1. הנמכת הצלקת התחתונה כך שתוסתר אף על ידי תחתון נמוך ביותר. 2. העמקת הצלקת בטבור ,כך שיהיה קשה להבחין בה.

 

ב. הידוק מירבי של דופן הבטן להשגת השטחה של הבטן והדגשת שקעי המתניים("הטליה").

 

לצפיה בתוצאות more

 

ליצירת קשר עם ד"ר גיל זליגסון

 

בין הפונים לניתוח זה כלולות נשים שעברו הריון אחד או יותר, או מטופלים שהפחיתו באופן ניכר ממשקלם וסובלים מעודפי עור ושומן בולטים. ניתוח המבוצע על ידי מנתח פלסטי מיומן משיג, על פי רוב, תוצאה מרשימה מאוד ואסתטית הנשמרת לתקופת זמן ממושכת: בטן מתוחה המשווה לפלג הגוף התחתון מראה טבעי, רזה ורענן.

.

להלן מספר שאלות שכיחות, אשר יוכלו לסייע למטופל להבין את העומד בפניו:

 

מה הן ההכנות המקדימות לקראת הניתוח?

 מעבר למילוי שאלון רפואי, בדיקה גופנית ע"י ד"ר זליגסון וביצוע מספר בדיקות מעבדה שגרתיות ,יהיה עליך להצטייד במחוך (חגורת בטן) רפואי ,אשר ישמש אותך במהלך החודש הראשון לאחר הניתוח.

מאחר שעישון מעלה באופן משמעותי את הסיכון לסיבוכים לאחר ניתוח מתיחת בטן, מעשנים לא יוכלו לעבור את ההליך באופן מיידי: יהיה עליהם להימנע מעישון חודש לפני מועד ביצוע הניתוח - ולהמשיך ולהתנזר מעישון במשך תקופה דומה לאחר מכן.
אין להשתמש במדללי דם כשבועיים לפני מועד הניתוח.

 

הביצוע

 שיטת הניתוח משתנה ומותאמת לכל מטופל - על פי כמות עודפי העור והשומן ומידת רפיון דופן הבטן. במסגרת ההליך מוסרים עודפי שומן ועור בבטן התחתונה, העור מהחלק העליון של הבטן נמתח מטה , תוך קיבוע מחדש של הטבור . בנוסף מבוצע הידוק של שרירי דופן הבטן המצר את רוחב המותניים . חלק מהניתוחים למתיחת בטן משלבים גם ניתוח שאיבת שומן מאזור המותניים - הליך המיועד לסייע לעיצוב הסופי של פלג הגוף התחתון. בסיום הניתוח נתפר העור בתפרים נספגים . על פי רוב יושארו שני נקזים באזור הניתוח המיועדים לנקז הפרשות ולמנוע הצטברות נוזלים תחת מתלה העור שנמתח. הנקזים יוסרו לאחר מספר ימים.

חשוב לדעת: לעיתים ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן פשוט יותר (המכונה "מיני מתיחת בטן"). ההליך מיועד להסרת כמות קטנה יחסית של עודפי עור ושומן, ובדרך כלל אינו מצריך קיבוע מחדש של הטבור.


יודגש כי:

• הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית.
• ההליך אורך בין שעתיים לשלוש שעות.
• לאחר הניתוח יש צורך באשפוז של מספר שעות בודדות (עד 24 שעות לכל היותר) .

 

התאוששות מהניתוח 

 • הימים הראשונים שלאחר ניתוח מתיחת בטן מתאפיינים בהרגשת "מתיחה" של הבטן ובקושי מסוים בעת הליכה זקופה. דווקא בימים אלה יש להקפיד על הליכה רבה (אך לא מאומצת). 

• בתוך כשלושה שבועות לאחר הניתוח ניתן לחזור באופן הדרגתי ומבוקר לפעילות רגילה שאיננה כרוכה במאמץ. יש להקפיד על שעות מנוחה רבות, במטרה לאפשר לגוף להתאושש ולהחלים ולהשיג בסופו של דבר את התוצאות הטובות ביותר ואת המראה הטבעי המבוקש.
• אין לבצע כפיפות בטן או תרגילים דומים במשך חודשיים לפחות לאחר הניתוח.
• יש ללבוש חגורת בטן (מחוך בטן) אלסטית למשך כחודש לאחר הניתוח, במטרה למנוע הצטברות של נוזלים.

 

האם נותרות צלקות לאחר הניתוח?

 ניתוח מתיחת בטן מותיר צלקת קבועה הנמצאת לרוחב הבטן התחתונה. החתך מבוצע בבטן באופן כזה שהצלקת תוסתר על ידי קו התחתונים / מכנסיים קצרים / בגד ים ולא תהיה גלויה לעין. במהלך תקופת זמן של כשנתיים לאחר הניתוח, הצלקת עוברת הליך החלמה שבמסגרתו היא הופכת על פי רוב לשטוחה, בהירה ורכה יותר. עם זאת, מאחר שכל גוף מגיב באופן אחר להליך הכירורגי, לא ניתן לחזות בוודאות מלאה את משך זמן ההחלמה של הצלקת ואת המראה הסופי שלה.

במקרים חריגים, המקיפים עד כ-5 אחוזים מכלל המטופלים, נדרש טיפול חיצוני כדי להפחית התעבות נוקשה של הצלקת. טיפול כזה, אם יידרש על פי אבחנתו של ד"ר זליגסון, כולל מספר אפשרויות קלות לביצוע שאינן פולשניות: משחות ורפידות סיליקון, שימוש בפלסטרים מיוחדים או זריקות. במקרים נדירים, המקיפים כ-2 אחוזים מכלל המטופלים - ורק לאחר מיצוי כל הטיפולים שאינן פולשניים - עשוי להתהוות צורך בביצוע ניתוח נוסף לשיפור מראה הצלקת.

 

סיבוכים אפשריים ותופעות לוואי

בחירת מנתח פלסטי מקצועי ומיומן, הקפדה מלאה על ההנחיות המדויקות הן לפני ביצוע ההליך והן לאחריו, וביקורות ומעקב שוטפים במרפאתו של הרופא המנתח - מפחיתות את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי.

עם זאת, המדובר בפעולה כירורגית לכל דבר ועניין ולכן חשוב לדעת ולהכיר מראש את האפשרויות לסיבוכים ולתופעות לוואי העלולות להופיע כתוצאה מניתוח מתיחת בטן.
מרבית הסיבוכים נדירים וחריגים .


להלן רשימת סיבוכים אפשריים:
• דימום.
• זיהום .
• שינויי תחושה זמניים באזור הניתוח .
• אסימטריה.
• הצטברות נוזלים תחת העור (סרומה).
• פקקת ורידי הרגליים ותסחיף ריאתי.
• נמק שולי החתך וכתוצאה מכך צלקת רחבה.

 

הסברים מלאים ומפורטים יינתנו על ידי ד"ר זליגסון במהלך פגישת הייעוץ המקדימה
 

 

 תאגים נוספים: מתחת בטן אחרי לידה | מנתח פלסטי | Liposuction

Englishעבריתrussian
x