Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
הרמת חזה

הרמת חזה

לפני ואחרי ניתוח הרמת חזההשנים החולפות, הריונות, הנקה, שינויים במשקל הגוף, כוח הכבידה, שינויים הורמונליים וכמובן הגנטיקה - ישנן סיבות רבות המובילות לשינוי הצורה המקורית של החזה הנשי. התוצאה הבלתי נעימה היא תופעה המוכרת כ"שדיים נפולים" או "שדיים מדולדלים". את התופעה הזו, כמו גם תופעה של שדיים רחבים מאוד או בעלי עטרות לא אסתטיות ניתן לפתור באמצעות ניתוח הרמת חזה.

 

לצפייה בתוצאות  more

 

ניתוח הרמת חזה כולל הסרה של עור עודף מהשד, הידוק של מעטפת העור לצורך הרמת החזה ומיקומו מחדש, וכן עיצוב מחודש של השדיים (כולל הקטנה או הגדלה של העטרה). 

לעיתים לא ניתן להסתפק בהרמת החזה ויש לגשר על הנפח החסר באמצעות החדרה של שתלי סיליקון, לצורך תיקון המראה המדולדל וקבלת מראה טבעי של שדיים מוצקים ונאים. סוג השתל (כיפתי או אנטומי) והנפח שלו נקבע על פי רצונה של המטופלת, ובכפוף למבנה וגודל השדיים ובית החזה.

 

להלן מספר שאלות שכיחות, אשר יוכלו לסייע למטופלת להבין את העומד בפניה:

 

מהן ההכנות המקדימות לניתוח?

 מעבר למילוי שאלון רפואי, בדיקה גופנית ע"י ד"ר זליגסון וביצוע מספר בדיקות מעבדה שגרתיות ,יהיה עליך להצטייד בחזיית ספורט (המידה תמסר לך בפגישת היעוץ).

בהתחשב במידת ההרמה של השד, יתכן כי יהיה על המטופלת להימנע מעישון במשך כחודש לפני מועד ביצוע הניתוח - ולהמשיך ולהתנזר מעישון במשך תקופה דומה לאחר מכן.

 

כיצד מבוצע הניתוח?

 שיטת ניתוח הרמת חזה מותאמת על ידי ד"ר גיל זליגסון באופן אישי לכל מטופלת על פי פרמטרים שונים, ביניהם: גודל השדיים, מצב העור ומידת ה"נפילה" של השדיים.

 קיימות שיטות רבות לניתוח הרמת חזה וניתן לחלקן לפי סוג הצלקת שהן מתירות על השד:

 

1. בנלי - נקראת גם הרמת בנלי, על שמו של הרופא האיטלקי שפיתח את השיטה, או "שיטת הבייגל'ה" (על שם צורת הצלקת שהיא מותירה) המתאפיינת ביצירת צלקת אחת בלבד סביב העטרה. שיטה זו מאפשרת אמנם הרמה מסוימת של הפטמה והעטרה מעלה , אך היא מוגבלת מאוד בהיבט יכולת עיצוב צורת השד. לפיכך שמורה שיטה זו למצבים הקלים ביותר של הרמת שדיים או למצבים בהם נעשית הרמה משולבת בהגדלה של השדיים באמצעות שתל סיליקון. שימוש בשיטה זו במצבים של שדיים גדולים או נפולים באופן ניכר עלול לגרום למראה שד פחוס ולא אסתטי.

2. לז'ור - נקראת על שמה של הרופאה הבלגית שפיתחה את השיטה, המתאפיינת ביצירת שתי צלקות: סביב העטרה ומטה עד הקפל התת שדי. שיטה זו מאפשרת הרמה טובה מאוד של השד, יצירת התבלטות משמעותית שלו , תוך אפשרות להצר את רוחב השד ולהקנות לו מראה נאה יותר. השיטה, המכונה גם "סוכרייה על מקל" (על שם הצלקת שהיא מותירה), מתאימה לטיפול במקרה של שדיים גדולים או נפולים באופן ניכר. יש לציין כי בשימוש בשיטה זו בהרמות משמעותיות נותרים בתום הניתוח קפלי עור בקוטב התחתון, אשר יעלמו על-פי-רוב במרוצת החודשים שלאחר הניתוח. לפיכך מראה השד בתום הניתוח אינו משקף את התוצאה הסופית.

3. צורת האות J - צלקת שבה בנוסף למתואר בסוג הצלקת הקודמת קיים גם מרכיב של הצלקת הממוקם בקפל התת-שדי ונמשך מתחתית הזרוע האנכית הצידה. שימוש בשיטה זו מאפשר פתרון תוך ניתוחי לבעית עודפי עור משמעותיים המצריכים הסרה כחלק מעיצוב השד. ד"ר זליגסון מרבה להשתמש בשיטה זו בהרמות משמעותיות שכן היא מאפשרת עיצוב יפה של השד וכן קבלת תוצאה סופית מהירה יותר ותקופת החלמה קצרה יותר.


4. T הפוך או "עוגן" - השיטה הוותיקה ביותר, המתאפיינת ביצירת שלוש צלקות: סביב העטרה, מטה לכיוון הקפל התת שדי ובקפל התת שדי עצמו. בשיטה זו משתמש ד"ר זליגסון במצבים הקיצוניים ביותר של שדיים גדולים ונפולים במיוחד, בהם קיימים עודפי עור משמעותיים ביותר בקוטב התחתון של השד.

 לצפייה בתמונות הרמת חזה לפני ואחרי 

 

הליך הניתוח 

 • ניתוח הרמת חזה מבוצע תחת הרדמה כללית.

• ההליך אורך בין שעתיים לשלוש שעות.
• לאחר הניתוח יש צורך באשפוז של מספר שעות בודדות (עד 24 שעות לכל היותר), חבישה רכה ושימוש בחזייה תומכת (חזיית ספורט). לעיתים יותקנו בניתוח שני נקזים, אשר יוסרו לאחר כיומיים.

 

למה לצפות במהלך ההתאוששות מהניתוח?

 • בימים הראשונים שלאחר ההליך צפויים כאבים קלים, שטפי דם ("סימנים כחולים") ונפיחויות באזור הניתוח. תופעות אלה יחלפו בהדרגה במשך כעשרה ימים ממועד הניתוח. אין צורך בטיפול מיוחד נגד כאבים, וניתן להשתמש במשככי כאבים רגילים.

• כשבוע לאחר ניתוח הרמת חזה ניתן לחזור באופן הדרגתי ומבוקר לפעילות שאיננה כרוכה במאמץ מיוחד (כגון הנפת משאות כבדים). במהלך שבוע זה יש להקפיד על שעות מנוחה רבות, במטרה לאפשר לגוף להתאושש ולהחלים ולהשיג בסופו של דבר את התוצאות הטובות ביותר ואת המראה הטבעי המבוקש. על פי רוב, כחודש ממועד הניתוח ניתן לשוב לפעילות רגילה מלאה, כולל פעילויות ספורט.
• בשבוע שלאחר הניתוח יש להימנע מלשכב על הבטן, כדי למנוע לחץ על החזה.
• יש להקפיד על שימוש קבוע בחזייה תומכת .
• במהלך השבוע שלאחר הניתוח וכן במועדים שיתואמו מראש יש להגיע לביקורת במרפאתו של ד"ר זליגסון.
• כדאי לגלות סבלנות: בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח השדיים משנים את צורתם. החזה מתייצב סופית, לקראת קבלת המראה הטבעי הרצוי, לאחר כשלושה חודשים ממועד הניתוח.

 

האם נותרות צלקות לאחר ניתוח הרמת חזה?

 לאחר הניתוח נותרות על החזה צלקות קבועות, שמספרן משתנה לפי שיטת הניתוח (כפי שמוסבר בפרק "כיצד מבוצע ניתוח הרמת חזה"). במהלך תקופת זמן של כשנה עד שנתיים לאחר הניתוח, הצלקות עוברות הליך החלמה שבמסגרתו הן הופכות על פי רוב לשטוחות, בהירות ורכות יותר. עם זאת, מאחר שכל גוף מגיב באופן אחר להליך הכירורגי, לא ניתן לחזות בוודאות מלאה את משך זמן ההחלמה של הצלקות ואת המראה הסופי שלהן.

 

מהם הסיבוכים האפשריים ותופעות הלוואי של ניתוח זה?

 בחירת מנתח פלסטי מקצועי ומיומן, הקפדה מלאה על ההנחיות המדויקות הן לפני ביצוע ההליך והן לאחריו, וביקורות ומעקב שוטפים במרפאתו של הרופא המנתח - מפחיתות את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי.

עם זאת, המדובר בפעולה כירורגית לכל דבר וענין ולכן חשוב לדעת ולהכיר מראש את האפשרויות לסיבוכים ולתופעות לוואי העלולות להופיע כתוצאה מניתוח הקטנת שדיים.
מרבית הסיבוכים נדירים וחריגים .
להלן רשימת סיבוכים אפשריים:
• דימום.
• זיהום .
• שינויי תחושה זמניים באזור הניתוח ובכלל זה בעטרה ובפטמה .
• אסימטריה.
• פגיעה בעור הפטמה או העטרה.
• פגיעה ביכולת ההנקה

הסברים מלאים ומפורטים יינתנו על ידי ד"ר זליגסון במהלך פגישת הייעוץ המקדימה


המידע במאמר נועד להשכלה כללית, ואינו מחליף ייעוץ רפואי מקצועי. לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח הרמת חזה, יתקיים יעוץ מפורט בו יעניק ד"ר גיל זליגסון הסברים מקצועיים, מפורטים ומלאים, תוך התאמה למצב הרפואי האישי.

Englishעבריתrussian
x