Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים

ניתוח הצמדת אוזניים ניתוח הצמדת אוזניים מיועד לבעלי אוזניים בולטות. קיימים מדדים מדויקים העוסקים בזוית האפרכסת ביחס לקרקפת ובמרחק ממנה, אך אין בהם צורך. ילדים בעלי אוזניים בולטות מודעים בדרך-כלל היטב לבעייתם . הדבר פוגע בבטחונם העצמי ובדימוי הגוף שלהם. רבים מהם מגדלים שיער ארוך וטורחים לבצע כל מאמץ להסתיר את אוזניהם.

 

אין כל סיבה לאפשר לילדיכם לעבור חוויות אלו. ניתוח הצמדת אוזניים הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים . ההליך הינו פשוט יחסית ובעל שיעור שביעות רצון גבוה ביותר.
לא אחת נתקל ד"ר זליגסון במטופלים אשר טרם הניתוח נראו מבוישים ושיער ארוך מכסה על אוזניהם, מגיעים לביקורות לאחרי הניתוח עם שיער קצר / אסוף ו"חיוך מאוזן לאוזן".

 

לצפיה בתוצאות לפני ואחרי הצמדת אוזניים

 

להלן מספר שאלות שכיחות, אשר יוכלו לסייע למטופל להבין את העומד בפניו:

 

מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח הצמדת אוזניים?

 הניתוח ניתן לביצוע החל מגיל שש - המועד בו האוזניים מגיעות לשלב כמעט סופי (כ-80 אחוז) מבחינת הגודל והמראה. יש לציין, כי הורים מעדיפים בדרך כלל שילדיהם יעברו את הניתוח בגיל זה במטרה למנוע מהם לעמוד בפני בעיה חברתית עם הכניסה לכיתה א' בבית הספר.

 

מה הן ההכנות המקדימות לקראת ניתוח הצמדת אוזניים?

 מעבר למילוי שאלון רפואי, בדיקה גופנית ע"י ד"ר זליגסון וביצוע מספר בדיקות מעבדה שגרתיות ,יהיה עליך להצטייד בסרט מצח אלסטי (בדומה לסרט של טניסאים). את הסרט יש לחבוש על הקוטב העליון של האפרכסות , למשך כשלושה שבועות לאחר הניתוח.

 

כיצד מבוצע ניתוח הצמדת אוזניים?

בניתוח הצמדת אוזניים מטפלים בגורמים להתבלטות האפרכסת. לעיתים קיים רק גורם אחד , אך לרוב קיימות שתי סיבות הגורמות לאוזניים להראות בולטות:

1. בחלק העליון של האפרכסת קיים באופן נורמלי קפל המכונה קפל האנטי-הליקס. צורתו – צורת האות "Y" ובהיעדרו או בהשטחתו נגרמת התבלטות החלק העליון של האפרכסת.
2. קונכיית אוזן (קונכה) הינה המבנה דמוי הכוסית הממוקם במרכז האפרכסת בסמוך לפתח תעלת השמע. כאשר כוסית זו גדולה מהרגיל או מתבלטת, נגרמת התבלטות החלק האמצעי של האוזן.
המפתח לפתרון בעית האפרכסת הבולטת הינו עיצוב סחוס האפרכסת :כיפוף קפל האנטיהליקס החסר והסרת סהר סחוסי מהקונכה . הגישה לסחוס מושגת דרך הקוטב האחורי של האפרכסת. מיקום זה מוסתר מן העין ובכך יתרונו.
על פי רוב, תוצאות הניתוח מוצלחות ויוצרות בסופו של דבר אוזניים בעלות מראה טבעי ונאה לעין.


יש להדגיש :

  • ניתן לבצע הניתוח בהרדמה מקומית (עם/בלי טשטוש) בבוגרים; בילדים יבוצע הניתוח בהרדמה כללית בלבד.
  • הניתוח אורך כשעה וחצי עד שעתיים.
  • ניתוח הצמדת אוזניים מחיר אינו השיקול העיקרי
  • בתום הניתוח חובש ד"ר זליגסון את הראש והאוזניים - חבישה שתוסר בתוך חמישה עד שבעה ימים לאחר הניתוח. לאחר הסרת החבישה מתחילים בשימוש בסרט המצח.
  • לאחר הניתוח יש צורך באשפוז של מספר שעות בודדות (הרוב המכריע של המנותחים משוחררים בתום אשפוז של כשלוש שעות בלבד).

 

 

האם קיים סיכון לפגיעה בשמיעה לאחר הניתוח?

 הניתוח להצמדת אוזניים מטפל באפרכסות האוזניים בלבד, ללא כל התערבות כירורגית בתעלות השמע או האוזן התיכונה והפנימית. מכאן שלהליך אין כל השפעה על השמיעה.

 

האם קיימת אפשרות שהאוזניים ישובו להיות בולטות?

 מאחר שכל מנותח מגיב אחרת לביצוע ההליך, לא ניתן לחזות בוודאות מלאה את תוצאות הניתוח. עם זאת, האפשרות שהאוזניים יחזרו לבלוט היא תופעה נדירה ביותר, העלולה להתרחש תקופה קצרה לאחר מועד הניתוח. במקרה חריג כזה, המקיף כאחוז אחד מכלל המטופלים, יש צורך בביצוע של ניתוח נוסף לתיקון המצב.

 

במה מאופיינת ההתאוששות מניתוח הצמדת אוזניים?

 • ההחלמה מהניתוח אורכת כשבוע ימים. עם זאת, כבר ביום שאחרי הניתוח ניתן לחזור לפעילות שאיננה כרוכה במאמץ מיוחד, ולפעילות מלאה רגילה באופן הדרגתי כבר בתוך כשבוע עד שבועיים.

• בשעות הראשונות שלאחר הניתוח מומלץ לשכב על הגב ולהגביה את הראש באמצעות כריות.
• במהלך חמשת הימים הראשונים לאחר הניתוח יש ליטול טיפול אנטיביוטי מניעתי.
• כשבוע לאחר הניתוח יש להגיע למרפאתו של ד"ר זליגסון לבקורת והסרת חבישה.

 

האם צפויים כאבים לאחר ניתוח להצמדת אוזניים?

רמת הכאבים בימים שלאחר ביצוע ההליך היא נמוכה ביותר. אין צורך בטיפול מיוחד נגד הכאבים וניתן בהחלט להסתפק בנטילת משככי כאבים פשוטים. על פי רוב, הכאבים הקלים ותחושת אי הנוחות חולפים כשלושה ימים לאחר מועד הניתוח.

יש לידע את המנתח במקרה של כאב חריג.

 

סיבוכים אפשריים ותופעות לוואי

בחירת מנתח פלסטי מקצועי ומיומן, הקפדה מלאה על ההנחיות המדויקות הן לפני ביצוע ההליך והן לאחריו וביקורות ומעקב שוטפים במרפאתו של הרופא המנתח - מפחיתות את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי.

עם זאת, המדובר בפעולה כירורגית לכל דבר וענין ולכן חשוב לדעת ולהכיר מראש את האפשרויות לסיבוכים ולתופעות לוואי העלולות להופיע כתוצאה מניתוח הצמדת אוזניים.
מרבית הסיבוכים נדירים וחריגים.


להלן רשימת סיבוכים אפשריים:
• דימום
• זיהום
• שינויי תחושה זמניים באזור הניתוח
• אסימטריה

 

Englishעבריתrussian
x