Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
הזרקת בוטוקס ומילוי קמטים

הזרקת בוטוקס ומילוי קמטים

לפני ואחרי הזרקת בוטוקס ומילוי קמטים כיצד ניתן לקבל מראה פנים חדש, טבעי, צעיר ורענן בתוך פחות מרבע שעה? איך ניתן להעלים בקלות קמטי הבעה המשווים לפנים מראה מבוגר ו"עייף", או לטפל באזורים שונים בפנים שעם השנים איבדו מנפחם והפכו לשקועים? התשובה פשוטה כמעט כמו הביצוע: טיפולים לשיפור מראה עור הפנים - באמצעות חומרי מילוי או בוטוקס.

אין כל סיבה להשלים עם מראה של עור מקומט או שקוע: טיפול קל מאוד וגם מהיר - האורך בסך הכל דקות ספורות - מספק שיפור משמעותי לעור הפנים, הנותר למשך זמן רב. הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי היא הליך פשוט המתבצע באמצעות חומרים בטוחים, ללא צורך בהרדמה מקומית. ההתאוששות מהטיפול הקצר היא מיידית (כבר באותו יום ניתן לחזור לפעילות רגילה) - והתוצאות מספקות לפנים "אפקט" חדש, טבעי ואסתטי.לצפייה בתוצאות הזרקת חומרי מילוי more

 

לצפיה בתוצאות הזרקת בוטוקס more

 

חשוב לדעת:


· ניתן לבצע טיפול משולב, הכולל הזרקות של בוטוקס והזרקות של חומרי מילוי.

· במקרה של קמטים עמוקים מאוד, ייתכן שטיפול באמצעות בוטוקס או באמצעות חומרי מילוי לא יסייע לקבלת המראה המבוקש. במקרה כזה, יהיה צורך לבצע ניתוח מתיחת פנים.

· שיטה נוספת לקבלת מראה טבעי ונאה של הפנים היא השתלת שומן.

· חשיבות רבה קיימת להבנת המראה האידיאלי , הטבעי והרצוי של הפנים וכן הסיבות והמכוללים למראה המזדקן של הפנים. המרחק בין תוצאה מושלמת ובעלת מראה טבעי לתוצאה מוגזמת וגרוטסקית דק. קלות הביצוע של פעולת ההזרקה של החומרים והעדר חקיקה המגדירה באופן ברור את הרשאים לביצוע הפעולות, הביאה לכך ששרלטנים רבים החלו לעסוק בתחום. עד מהרה התפרסמו בתקשורת מקרים קשים ואף סיבוכים הנובעים מהזרקה במיקום לא נכון, בכמות מוגזמת ואף משימוש בחומרים זולים ובעייתיים. לפיכך, חשוב לוודא כי המטפל הינו מנתח פלסטי - מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, בעל ניסיון בתחום זה.

 

מהי הסיבה להופעת קמטים בעור הפנים והאם ניתן לטפל בהם?

כחלק מתהליך ההזדקנות מאבדים פנינו נפח המשווה לפנים מלאות , חיוניות ומראה צעיר. מעבר לכך, אם נבחן את מראה עור הפנים בהשוואה לעור ביתר הגוף, נשים לב כי פגעי הזמן ניכרים בעור זה באופן מיוחד. הסיבות העיקריות לכך הן עובדת היות עור הפנים חשוף לשמש מחד ופעולת שרירי ההבעה על עור הפנים מאידך. אין ספק כי קיימות סיבות נוספות להזדקנות המואצת של עור הפנים, כגון תכונות גנטיות, אך הסיבות שהוזכרו קודם הן הניתנות לטיפול או הפחתה.


קרני השמש הן בעלות השפעה הרסנית על סיבי החלבון המקנים לעור את חיוניותו והאלסטיות המאפיינת אותו בגיל הצעיר. הקפדה על הימנעות מחשיפה לשמש וכן הגנה על העור באמצעות קרם הגנה בעל מקדם הגנה ( SPF ) גבוה – מעל 35 , מומלצת ביותר.


בהיותנו צעירים, עור הפנים האלסטי והעבה אינו מושפע מפעילותם החוזרת של שרירי ההבעה ולפיכך לא נוצרים קמטים. אולם כאשר העור מתחיל לאבד את המאפיינים המקנים לו את חיוניותו, גורמת פעולת שרירי הבעה מסוימים להופעת קמטים טיפוסיים, כגון: "קמטי הזעף" בין הגבות, "קמטי הצחוק" או "רגלי העורב" בצידי העיניים וכן הקמטים הרוחביים במצח. בוטוקס הוא חומר המאפשר לנו להרפות שרירים אלה ובכך מונע היוצרות וכן החמרת הקמטים.


קיימים קמטים טיפוסיים נוספים בפנים, אשר אינם נגרמים מפעולת שרירי ההבעה, אלא מאובדן נפח, צניחת מבנים והתרופפות התמיכה לעור. הדוגמא המוכרת ביותר הינה הקמטים משני צידי הפה. במקרים אלה וכן במצבים של אובדן נפח בלחיים , ברקות, בשפתיים ועוד , ניתן לטפל באמצעות חומרי מילוי.

הבוטוקס והשימוש בו

הבוטוקס, המכיל חומר בשם בוטוליניום טוקסין, הינו מרפה שרירים. בהזרקה מכוונת לשרירים אותם בכוונתנו להרפות, נמנעת או מופחתת פעולתם ומתקבל טשטוש או החלקה של הקמטים הנובעים מפעולתם. הבוטוקס משמש בעיקר לטיפול בקמטי הבעה במחצית העליונה של הפנים, ביניהם הקמטים הרוחביים במצח, "קמטי הצחוק" (בצידי העיניים) ו"קמטי הזעף" בין הגבות.


השפעתו נמשכת בין שלושה לשישה חודשים בממוצע ומחקרים הראו כי השפעתו הופכת ארוכה יותר בטיפולים מתקדמים יותר. מדובר בחומר בטוח, המספק תוצאה טובה מאוד של מראה פנים טבעי וצעיר, אשר הפך לסיפור הצלחה מסחרר בעשרים השנים האחרונות.


צוין כי התמונות מצולמות כאשר המטופל מתבקש לאמץ השריר הרלונטי ככל יכולתו.

 

חומרי מילוי והשימוש בהם

חומרי המילוי משמשים למילוי נפח ,אשר אבד ברבות השנים מאזורים שונים בפנים וכן לטשטוש ואף העלמת קמטים בעיקר במחצית הפנים התחתונה . דוגמאות לשימושים נפוצים הינם: מילוי נפח בשפתיים, עצמות הלחיים והרקות, מילוי וריכוך קמטים (למשל, קמטי שפה-סנטר-לסת וקמטי אף-שפה) ועיצוב מראה הפנים.

 

חומרי המילוי נחלקים לשתי "משפחות":

· חומרי מילוי נספגים - חומרים אלה מבוססים על מרכיבים טבעיים ולכן אינם נדחים על ידי הגוף, נקלטים (נספגים) בו היטב, אינם יוצרים דלקות או זיהום (אלא במקרים נדירים ביותר) ומספקים תוצאה טובה מאוד של מראה עור פנים טבעי ורענן. חומרי המילוי הנספגים הנפוצים ביותר כוללים חומצה היאלורונית. החומצה ההיאלורונית מצויה באופן טבעי בעור ומעניקה לו לחות ואלסטיות. חומר נפוץ נוסף הוא קולגן שעבר תהליך של עיבוד.

· חומרי מילוי לא נספגים - חומרים אלה כוללים ביו-אלקמיד או סיליקון רפואי (סיליקון נוזלי טהור שעבר תהליך של עיבוד). המרכיבים הסינתטיים בחומרים אינם נספגים בגוף ונותרים בו למשך תקופת זמן ארוכה. ד"ר זליגסון אינו משתמש בחומרים אלה בשל שיעור סיבוכים משמעותיים גבוה יותר הנלווה לשימוש בחומרים אלה!

 

לגלריית תמונות מילוי קמטים ונפח בפנים more

 

להלן מספר שאלות שכיחות, אשר יוכלו לסייע למטופל להבין את העומד בפניו:

כמה זמן נמשכת השפעת הטיפול בעור הפנים?

· בוטוקס - התוצאה מתקבלת כשלושה ימים לאחר הטיפול ונמשכת לתקופת זמן של שלושה עד שישה חודשים.

· חומרי מילוי נספגים – השפעתם מיידית והם מתכלים כעבור כשנה.

 

מהן ההכנות המקדימות לקראת טיפול בבוטוקס ובחומרי מילוי?

· יש להימנע משימוש בתרופות מדללות דם במשך שבועיים לפני מועד הטיפול. כמו כן, יש לפרט בפני הרופא אילו תרופות נצרכות באופן שוטף.

· בהזרקת חומרי מילוי לשפתיים במטופלים הסובלים מהתקפי הרפס השפתיים, נהוג לתת טיפול מונע נגד התפרצות פצעי חום (הרפס) במשך שלושה ימים לפני מועד הטיפול (ושלושה ימים אחריו).

· לקראת טיפול בבוטוקס - יש לדווח לד"ר גיל זליגסון, על מחלות בעבר ובהווה, בעיקר של מערכת העצבים או מערכת השרירים.

· לקראת הטיפול יש להסיר איפור מהפנים.

 

כיצד מבוצע הטיפול בבוטוקס ובחומרי המילוי?

· הטיפול אורך כ-20 דקות לכל היותר.

· הטיפול מבוצע תחת קירור, או תחת אלחוש מקומי באמצעות קרם מאלחש, או תחת הרדמה מקומית.

· באמצעות מחט דקה מוזרק החומר אל תוך הקמטים או האזורים השקועים במקרה של חומרי המילוי ולתוך השריר במקרה של הבוטוקס. בתום ההזרקות נעשה עיסוי קצר באזורים שעברו טיפול בחומר מילוי, במטרה לעצב את החומר ולמנוע גבשושיות.

 

מה צפוי במהלך ההתאוששות מטיפול בבוטוקס?

· לאחר הטיפול ייתכנו מספר תופעות קלות ביותר, כגון אדמומיות בעור, שיחלפו עד יממה אחרי הטיפול. במקרים חריגים יתכנו שטפי דם ("סימנים כחולים") ונפיחויות, שיחלפו בתוך מספר ימים. כמו כן מוכרות תופעות של כאב ראש קל ותחושת חוסר נוחות מסוימת - תופעות שיחלפו בתוך מספר שעות עד מספר ימים לכל היותר.

· בתום הטיפול רצוי לשכב על הגב ולנוח למשך מספר דקות. כבר ביום הטיפול ניתן לחזור לפעילות רגילה, אולם אין לבצע כל פעילות מאומצת. זאת, במטרה לאפשר קליטה מיטבית של הבוטוקס בשרירי הפנים הרלוונטיים. לאחר יומיים ממועד הטיפול ניתן לחזור לפעילות מלאה ללא הגבלות.

· אין לעסות את אזורי הזרקת הבוטוקס.

· בתוך כשבוע-שבועיים ממועד הטיפול יש להגיע לביקורת במרפאתו של ד"ר זליגסון.

 

מהם הסיבוכים האפשריים ותופעות הלוואי?

טיפולים לשיפור מראה עור הפנים נחשבים להליך קל מאוד ובעלי רמת סיכון נמוכה ביותר. בחירת רופא מקצועי ומיומן, הקפדה מלאה על ההנחיות המדויקות הן לפני ביצוע ההליך והן לאחריו - מפחיתות את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי.

עם זאת, יתכנו תופעות לוואי- רובן נדירות וחריגות, ביניהן:

· אודם קל ונפיחות.

· סימן כחול (שטף דם) באזור ההזרקה

· אסימטריה

· התפרצות פצעי חום (הרפס) בפנים

 

Englishעבריתrussian
x