Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
הגדלת חזה טבעית

הגדלת חזה טבעית

צילום הגדלת חזה לפני הניתוח ולאחריושדיים מלאים ובעלי צורה יפה המשתלבים בהרמוניה עם מבנה גופה של האישה תורמים בצורה משמעותית לנשיות, למיניות ולביטחון העצמי.

 

ניתוח הגדלת חזה טבעי, המכונה גם ניתוח להגדלת שדיים, הוא ללא ספק הנפוץ והמבוקש ביותר מבין כל הניתוחים הפלסטיים. הניתוח מתאים לנשים רבות ובגילאים שונים: צעירות בעלות חזה לא מפותח דיו או בעלות חזה קטן יחסית המבקשות להשיג מראה של חזה מלא, נשים לאחר הריון ולידה הסובלות ממראה של שדיים שאיבדו מנפחם וקיבלו מראה "מרוקן", ולנשים בעלות שדיים לא אסתטיים הדורשים עיצוב , כגון שד בעל מראה צינורי.

 

 

שאיפתו של ד"ר גיל בניתוח זה היא עיצוב חזה בעל מראה אסתטי,מלא וטבעי ביותר, אשר לא תאפשר למתבונן להבחין בכך שהאישה עברה ניתוח הגדלת חזה (לגלריית תמונות לפני אחרי הגדלת חזה). שיעור שביעות רצון המטופלות בניתוח זה היא גבוהה ביותר.

 

להלן מספר שאלות שכיחות, אשר יוכלו לסייע למטופלת להבין את העומד בפניה:

 

מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה טבעי?

הניתוח ניתן לביצוע החל מגיל 18- הגיל שבו מסתיימת גדילת הגוף, המשקל מתייצב והשדיים מסיימים את הליך התפתחותם.

 

האם השתלים עשויים מסיליקון או ממי מלח?

במהלך ניתוח להגדלת שדיים נעשה שימוש בשתלי סיליקון. שתלים אלה, המכילים ג'ל סיליקון, הם בעלי עמידות גבוהה למשך שנים רבות, ומספקים על פי רוב תוצאה טובה מאוד של חזה טבעי ויפה. שתלי מי מלח היו בשימוש בארה"ב במשך כעשור בתקופה בה הועלה חשש לסיכון בריאותי כתוצאה משתלי הסיליקון. לאחר קיום עשרות רבות של מחקרים אשר הפריכו החשש משימוש בשתלי סיליקון, התיר ה-FDA (ארגון התרופות והמזון האמריקאי) את השימוש בשתלי הסיליקון והשימוש בשתלי מי מלח , הנחותים בתוצאה האסתטית המושגת באמצעותם ובעמידותם נפסק כמעט לחלוטין.

 

כיצד בוחרים את גודל השתלים?

 נשים רבות מגיעות לפגישת הייעוץ כאשר הן "יודעות" במדויק את גודל השתל המתאים להן: "300cc כי אחותי עשתה 330cc ויצא לה גדול מדי" , " 400 סמ"ק כי אם כבר אני מגדילה אז שיראו שהגדלתי".

 

למעשה גודל השתלים נקבע במהלך ההתייעצות המקדימה של המטופלת עם דוקטור גיל, על פי מספר פרמטרים: צורת ומימדי השדיים ובית החזה, טיב ועובי העור והרקמות הרכות וכמובן רצון המטופלת.
בחירת השתלים המתאימים קובעת במידה רבה את תוצאת הניתוח ומתבססת על הנתונים הגופניים בראש ובראשונה ורצון המטופלת כשיקול נוסף. בכדי לסייע בהחלטה מבצע ד"ר זליגסון מדידה של תוספת הנפח בתוך חזיה , כך שהמטופלת תוכל לקבל המחשה של גודל החזה הצפוי.
ההחלטה הסופית לגבי גודל השתל תתקבל ע"י דוקטור גיל במהלך הניתוח עצמו , זאת בהסתמך על הממצאים התוך- ניתוחיים. יודגש כי על-פי רוב גודל השתל שנקבע מראש הוא הגודל המושתל.
חשוב לציין כי שתלים גדולים מדי מגדילים את הסיכון לסיבוכים וכן מאיצים את צניחת השדיים.

 

מהו "אורך החיים" של השתלים?

 השתלים כיום נחשבים לעמידים ביותר ולבעלי בלאי נמוך. לפיכך מקרים של נקבים וקרעים בשתלים נחשבים לנדירים וחריגים והרוב המכריע של המטופלות העוברות את ההליך לא יזדקקו להחלפת שתלים. 

כדי לוודא שמצב השתלים תקין, יש להקפיד לבצע מדי שנה בדיקה אצל רופא מומחה. הבדיקה מבוצעת באופן ידני ובמידת הצורך מופנית המטופלת לבדיקת אולטרא סאונד או MRI.
יצויין כי השתלים כיום הם בעלי צמיגות גבוהה, כך שגם כאשר חותכים את השתל או מנקבים אותו במתכוון תוכנו אינו נוזל, כפי שהיה בעבר .

 

אילו סוגי שתלים משמשים לצורך הגדלת חזה?

 השתלים נחלקים לשתי "משפחות" (בעלות דגמים שונים הניתנים לבחירה):

• שתלים אנטומיים - בעלי צורה המזכירה אגס או טיפת מים, ודומים למבנה השד הטבעי. שתלים מסוג זה מתאימים בעיקר למטופלות רזות, המבקשות לקבל תוצאה של חזה בעל מראה טבעי ולא "מוגזם".
• שתלים עגולים - שתלים מסוג זה נפוצים יותר בשימוש. הם מוסיפים למלאות בחלק העליון של השד. במצבים בהם השד הוא בעל צורה יפה ועובי הרקמות מספק, תתקבל תוצאה טבעית ויפה גם עם שתלים אלו. בבחורות רזות במיוחד, הם מקנים מראה של חזה בולט ומורם (בדומה לאפקט המתקבל מלבישת חזיית פוש-אפ). לפיכך ,שתלים מסוג זה יבחרו גם אצל מטופלות המבקשות לקבל תוצאה של חזה שופע ובולט.

 

האם ניתן לראות את השתל ולהרגיש אותו בעת מגע בשדיים?

 כאשר השתל אינו גדול מדי והוא ממוקם בצורה טובה תחת מעטפת עבה מספיק, מתקבל מראה טבעי ביותר וכך גם התחושה. במקרים בהם מופר יחס זה והשתל גדול ביחס לעובי הרקמה העוטה אותו ,ניתן יהיה לחוש בקיומו ולעיתים אף לראות את גבולותיו. לפי-כך חשוב לקחת בחשבון את מבנה גוף המטופלת הספציפית ולא להסיק ממצב אחד על משנהו: "לחברה שלי יש שתלים של 350 סמ"ק ותוצאה יפה מאוד ולכן אני רוצה את אותו השתל".

 

הכנות מקדימות לניתוח 

 מעבר למילוי שאלון רפואי, לפני ביצוע הגדלת חזה טבעית תבוצע בדיקה גופנית ע"י דוקטור גיל ומספר בדיקות מעבדה שגרתיות, מטופלות מעל גיל 40 או בעלות רקע אישי או משפחתי של מחלות שדיים / סרטן שד, יתבקשו לבצע בדיקת ממוגרפיה ו/או בדיקת כירורג שד. הגודל המשוער של השתל יקבע בשיתוף עם המטופלת טרם הניתוח. רצוי לרכוש מבעוד מועד חזית ספורט / גוזיה לפי המלצתו של ד"ר זליגסון.

 

כיצד מבוצע הניתוח?

 הגדלת חזה טבעית נעשית באמצעות השתלת שתלי סיליקון לתוך כיס שיוצר המנתח על בית החזה. השתל יכול להיות ממוקם תחת רקמת השד או בשיטה משולבת -תחת לשריר בית החזה בחלק העליון של השד ותחת רקמת השד בחלקו התחתון של השד. שיטת הניתוח מותאמת למטופלת ונקבעת לפי מספר פרמטרים, ביניהם צורת השדיים, טיב העור והרקמות הרכות ועובים. לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות מסוימים, שיוסברו על ידי ד"ר זליגסון באופן מפורט וברור במהלך פגישת הייעוץ המקדימה.

 

החדרת השתלים מתבצעת דרך חתך בקפל התת-שדי (בדרך זו מתבצעים מרבית הניתוחים, מאחר שהחתך מוסתר על פי רוב על ידי השד). במקרים חריגים ,בהם יש צורך להקטין את קוטר העטרה של השד יבוצע שימוש בחתך מסביב לעטרה .
לאחר החדרת השתלים נסגרים החתכים בתפרים נמסים.
יודגש כי :
• הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית.
• ההליך אורך בין שעה לשעה וחצי, על פי מידת מורכבותו.
• לאחר הניתוח יש צורך באשפוז של מספר שעות בודדות .

 

התאוששות מניתוח הגדלת חזה

 • תקופת ההחלמה נמשכת בדרך כלל כשלושה שבועות. בימים הראשונים רצוי להקפיד על שעות מנוחה רבות . כעבור 5-7 ימים ניתן על פי רוב לשוב באופן הדרגתי ומבוקר לפעילות שאיננה כרוכה במאמץ מיוחד ואף לעבודה משרדית. בכל מקרה, במהלך החודש הראשון אין לבצע פעילות גופנית או כל פעילות מאומצת אחרת (כולל הרמת ילדים על הידיים).

• בחודש הראשון לאחר הניתוח יש להימנע משכיבה על הבטן, כדי למנוע הפעלת לחץ על השדיים.
• במהלך חמשת הימים הראשונים לאחר הניתוח יש ליטול טיפול אנטיביוטי מניעתי.
• כדאי לגלות סבלנות: בתחילה עור השד נראה מתוח ומרקם השד נוקשה למדי.
בהמשך מתרכך השד ומתעדן. תוצאות הניתוח יתקבעו לתצורה סופית - מראה טבעי, אסתטי ונאה לעין - לאחר כשלושה חודשים ממועד הניתוח.
• במהלך השבוע שלאחר הניתוח יש להגיע לביקורת במרפאתו של ד"ר זליגסון.

 

האם יכולת ההנקה נפגעת בעקבות הניתוח?

 לא . כפי שהוסבר קודם השתל מוחדר לתוך כיס הממוקם תחת רקמת השד ולעיתים תחת שריר החזה. בניתוח לא מנותקות צינוריות החלב של השד מהפטמה ועל-כן לא אמורה להיפגע יכולת ההנקה.

האם הריון ישנה את מבנה החזה שעבר ניתוח הגדלה?
ככלל, כל שינוי של 5 ק"ג ויותר במשקל הגוף ישנה את צורת החזה. לכן, אם מתוכנן הריון קרוב, יש לשקול לדחות את ביצוע הניתוח.

 

סיבוכים אפשריים ותופעות לוואי

 בחירת מנתח פלסטי מקצועי ומיומן, הקפדה מלאה על ההנחיות המדויקות הן לפני ביצוע ההליך והן לאחריו, וביקורות ומעקב שוטפים במרפאתו של הרופא המנתח - מפחיתות את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי.

עם זאת, המדובר בפעולה כירורגית לכל דבר ועניין ולכן חשוב לדעת ולהכיר מראש את האפשרויות לסיבוכים ולתופעות לוואי העלולות להופיע כתוצאה מניתוח הגדלת שדיים.
מרבית הסיבוכים נדירים וחריגים.


להלן רשימת סיבוכים אפשריים:
• דימום.
• זיהום
• פגיעה זמנית או קבועה בשד או בפטמה
• אסימטריה.
• הצטברות נוזלים(סרומה)
• הצטלקות קופסתית

 

הסברים מלאים ומפורטים יינתנו על ידי ד"ר זליגסון במהלך פגישת הייעוץ המקדימה

 

המידע במאמר נועד להשכלה כללית, ואינו מחליף ייעוץ רפואי מקצועי. לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח הגדלת שדיים, יתקיים יעוץ מפורט בו יעניק דוקטור גיל זליגסון הסברים מקצועיים, מפורטים ומלאים, תוך התאמה למצב הרפואי האישי.

הגדלת חזה טבעית,  הגדלת חזה במראה טבעי 

Englishעבריתrussian
x