Call me:0508713010
לחצו וצפו בתמונות
לפני ואחרי
לתיאום תור רונית: 050-8713010
גניקומסטיה

גניקומסטיה

גניקומסטיה לגבר גניקומסטיה היא תופעה המתבטאת בקיום חזה בעל מראה נשי אצל גבר. הגינקומסטיה נובעת מהתפתחות רקמת שד עודפת בחזהו של הגבר או מהצטברות ממוקדת של שומן בחזה המקנה לחזה הגברי מראה של שדיים נשיים. הבעיה יכולה להיות חד-צדדית או דו-צדדית . היא שכיחה יותר בקרב גברים הסובלים מהשמנת יתר, אך לעיתים קיימת גם בגברים בעלי משקל תקין ואף גברים רזים מאוד. כך או כך, מדובר בתופעה בלתי נעימה הגורמת למבוכה חברתית - אי חשיפת החזה בפומבי, לבישת חולצות גדולות המטשטשות את מתאר הגוף, הימנעות מהשתתפות בפעילויות ספורט המחייבות לבישת בגדים צמודים ופגיעה בביטחון העצמי.
הפתרון: ניתוח הקטנת חזה לגבר, המעניק למטופל מראה חדש - חזה טבעי וגברי, פרופורציונאלי לגוף, אסתטי ונעים לעין.

 

לצפיה בתוצאות לפני ואחרי גניקומסטיה צפייה בתוצאות לפני ואחרי הקטנת חזה לגבר

 

להלן מספר שאלות שכיחות, אשר יוכלו לסייע למטופל להבין את העומד בפניו:

 

מהו הגורם לגינקומסטיה והאם ניתן לפתור הבעיה ללא ניתוח?

רשימת הגורמים לגינקומסטיה ארוכה במיוחד אך מהווה הסבר רק לכחמישה אחוזים מהמקרים. למרבית מקרי הגינקומסטיה אין כל גורם מכולל.

לפיכך, חשוב לדעת כי הטיפול במצב של גינקומסטיה אינו בהכרח ניתוחי. קודם להתערבות יש לוודא כי התופעה אינה נגרמת מבעיה הורמונאלית. בעיה הורמונאלית מחייבת טיפול מתאים ומאזן, שעשוי להפחית את חומרת המצב ואף לפתור אותו כליל, ללא צורך בניתוח. אם בבירור לא אותר גורם לבעיה, או שהטיפול המאזן אינו מועיל, ניתן לטפל בגינקומסטיה באמצעות ניתוח.

 

כיצד מבוצע ניתוח להקטנת חזה לגבר?

 שיטת הניתוח מותאמת על ידי המנתח הפלסטי באופן אישי לכל מטופל על פי פרמטרים שונים, ביניהם: מרקם השד: בלוטי או שומני ,דרגת החומרה של הגינקומסטיה ומצב העור. במצבים בהם מרקם השד הינו שומני בעיקרו ונראה כי העור בעל מאפיינים אלסטיים טובים, תועדף אפשרות שאיבת השומן, בכך ימנעו צלקות באזור העטרה והעור יתאים את עצמו למימדי החזה החדשים. להסבר מפורט על אופן ביצוע שאיבת השומן, לחץ כאן 

במצבים בהם מרקם השד בלוטי בעיקרו, שיטת הניתוח מתבססת על הסרת רקמת השד מבעד לחתך הממוקם בשולי חציה התחתון של העטרה. דרך פתח זה מופרדת רקמת השד מהרקמות סביבה כיחידה אחת ונשלפת החוצה. על פי רוב יעשה שימוש גם בשאיבת שומן לצורכי עידון שולי הכריתה.
בדרגות חומרה קשות של גינקומסטיה ,בהן קיים עודף עור קיצוני, אשר אבד את האלסטיות שלו וכן במצבים בהם קוטר העטרה גדול במיוחד, יתכן כי לא יהיה מנוס מהסרת עודפי עור והידוק מעטפת העור. הסרת העור כרוכה בצלקת, אשר היקפה תלוי במידת חומרת הבעיה.


יודגש כי:
• הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית למעט במצבים קלים ביותר או חד צדדיים.
• ההליך אורך בין שעה לשעתיים, בהתאם למידת מורכבותו.
• לאחר הניתוח יש צורך באשפוז של מספר שעות בודדות (עד 24 שעות לכל היותר), ושימוש בגופיה אלסטית (מחוך) למשך מספר שבועות (בין שבועיים לשישה) כדי למנוע הצטברות של נוזלים. בחלק מהמקרים ישאיר ד"ר זליגסון במקום הניתוח שני נקזים קטנים, שיוסרו על-ידו בתוך מספר ימים.

 

מהן ההכנות המקדימות לקראת ניתוח הקטנת חזה לגבר?

 מעבר למילוי שאלון רפואי, בדיקה גופנית ע"י ד"ר זליגסון וביצוע מספר בדיקות מעבדה שגרתיות ,יהיה עליך להצטייד במחוך , אשר ישמש כאמצעי לחץ על האזור המנותח בתקופה שלאחר הניתוח. המחוך ניתן לרכישה בחנויות לציוד רפואי כגון מדנט.

 

במה מאופיינת ההחלמה מניתוח זה?

 • בימים הראשונים שלאחר הניתוח, צפויים כאבים קלים,הניתנים לטיפול באמצעות נוגדי כאב פשוטים. יתכנו נפיחות, שטפי דם ("סימנים כחולים") ואף הפרשות מהאזור שבו בוצע ההליך.סימני שטפי הדם חולפים בדרך כלל בתוך כשבוע ימים, ואילו הנפיחות תרד באופן הדרגתי במהלך תקופת זמן של בין כשלושה שבועות עד שלושה חודשים.

• כשבוע לאחר הניתוח ניתן לחזור באופן הדרגתי ומבוקר לפעילות שאיננה כרוכה במאמץ מיוחד. במהלך שבוע זה יש להקפיד על שעות מנוחה רבות, במטרה לאפשר לגוף להתאושש ולהחלים ולהשיג בסופו של דבר את התוצאות הטובות ביותר ואת המראה הטבעי המבוקש. על פי רוב, כעבור כארבעה שבועות ממועד הניתוח ניתן לשוב לפעילות רגילה מלאה, כולל פעילויות ספורט.
• כדאי לגלות סבלנות: החזה יתייצב סופית ויקבל את המראה הטבעי הרצוי לאחר כשלושה עד ארבעה חודשים ממועד הניתוח.

 

מהם הסיבוכים אפשריים ותופעות לוואי בניתוח הקטנת שדיים לגבר?

 בחירת מנתח פלסטי מקצועי ומיומן, הקפדה מלאה על ההנחיות המדויקות הן לפני ביצוע ההליך והן לאחריו, וביקורות ומעקב שוטפים במרפאתו של הרופא המנתח - מפחיתות את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי.

עם זאת, המדובר בפעולה כירורגית לכל דבר וענין ולכן חשוב לדעת ולהכיר מראש את האפשרויות לסיבוכים ולתופעות לוואי העלולות להופיע כתוצאה מניתוח הקטנת שדיים.
מרבית הסיבוכים נדירים וחריגים.

 

להלן רשימת סיבוכים אפשריים:

• דימום.
• זיהום .
• שינויי תחושה זמניים באזור הניתוח ובכלל זה בעטרה ובפטמה .
• אסימטריה.
• הצטברות נוזלים (סרומה)
• אי סדירות פני השטח

 

כל שאלה נוספת תוסבר בהמלך הפגישה עם ד"ר גיל.

Englishעבריתrussian
x